Пам’ятна монета “Народжений в Україні” – новинка НБУ

Пам’ятні монети будуть доступні для придбання з 5 червня в інтернет-магазині Національного банку України (НБУ) та у дистриб’юторах-банках, таких як Укргазбанк, Радабанк, Таскомбанк і Приватбанк.

1 червня, у четвер, Національний банк України (НБУ) презентував нову монету, присвячену українським дітям. Ця подія відбулася під час конференції “UA: Війна. Недоспівана колискова” з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, повідомив регулятор.

Олексій Шабан, заступник голови НБУ, розповів, що діти є скарбом і майбутністю для кожної нації. При створенні нових пам’ятних монет враховувалась ця ідея. Ці монети символізують присвяту українським дітям, не тільки тим, що вже народилися, але й майбутнім поколінням, які з’являться в свобідній та незалежній Україні.

Зазначається, що багато українських дітей позбавлені щасливого дитинства, батьківського дому та найближчих людей через російську окупацію. Тому Україна бореться за право дітей жити на власній землі та говорити українською мовою.

Як виглядає Монета “Народжений в Україні”

Монета “Народжений в Україні” доступна у двох варіантах, виготовлених зі срібла та нейзильберу. Обидва варіанти мають номінал 5 гривень.

На аверсі монети зображена картина “Колискова” – батьківський будинок, оточений мальвами і рушниками, що символізує дім, колискову та продовження роду. На реверсі монети зображена картина “Зв’язок”. На тлі стилізованого всесвіту зображений маленький космонавт, який нерозривно пов’язаний пуповиною з матір’ю-Україною.

Обидві картини, використані в ескізах, належать відомому українському художнику Олегу Шупляку. Скульпторами монети є Анатолій Дем’яненко та Володимир Атаманчук.

Маса дорогоцінного металу, з якого виготовлені монети, становить 15,55 грама.

Коли та де можна купити монети “Народжений в Україні”

Пам’ятні монети будуть доступні для придбання з 5 червня в інтернет-магазині Національного банку України (НБУ), а також у дистриб’юторах-банках, таких як Укргазбанк, Радабанк, Таскомбанк і Приватбанк. Срібні монети будуть мати тираж у кількості 5 тисяч штук, а монети з нейзильберу – 75 тисяч штук. Кожна монета буде упакована в сувенірну упаковку.

На замітку, 3 жовтня 2022 року пам’ятні монети України поповнилися новим цінним екземпляром – пам’ятною монетою, присвяченою Силам територіальної оборони ЗСУ, з номіналом 10 гривень.

Також, у тому ж місяці регулятор повідомив про плани поетапного вилучення з обігу старих грошових банкнот номіналами 5, 10, 20 та 100 гривень зразків 2003–2007 років починаючи з 1 січня.

Пам'ятна монета "Народжений в Україні" - новинка НБУ

2023 Продаж поштових марок в Україні | SaleSolution

0
  0
  Your Cart
  Your cart is emptyReturn to Shop
   Calculate Shipping
   Apply Coupon